Wyjazd z LKS Górki na PŚ w Zakopanem

W ramach wzajemnej współpracy z Ludowym Klubem Sportowym „Górki” Myślenice kilkoro druhów naszej jednostki wzięło udział we wspólnym wyjeździe na konkurs drużynowy zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Skoki narciarskie to dyscyplina, która stała się bardzo popularna w naszym kraju już na początku XXI wieku. Wielkie sukcesy i era „Małyszomanii” w wykonaniu Orła z Wisły, a w późniejszym czasie zmiana pokoleń i wielokrotne triumfy Kamila Stocha wraz z drużyną spowodowały, że skoki narciarskie stały się sportem narodowym. Wielkie sukcesy reprezentantów Polski przyciągają przed telewizory milionowe widownie, a polscy kibice są widoczni na wszystkich zawodach na całym świecie.

Prawdziwym świętem dla fanów tej dyscypliny jest weekend w Zakopanem, kiedy to najlepsi na świecie skoczkowie rywalizują na Wielkiej Krokwi. W sobotę zawodnicy rywalizowali w konkursie drużynowym, natomiast w niedzielę, w nieco loteryjnym konkursie indywidualnym. W pierwszych zawodach na zmodernizowanej skoczni, którą wielu uważa za jedną z najnowocześniejszych na świecie, rywalizowało dziesięć ekip z Norwegii, Niemiec, Austrii, Słowenii, Japonii, Szwajcarii, Czech, Kazachstanu, Rosji i oczywiście Polski.

Wśród wielu tysięcy kibiców zgromadzonych w okolicach skoczni oraz na samym obiekcie znalazła się również dwudziestopięcioosobowa grupa z Myślenic, która do Zakopanego wyruszyła tuż przed godziną 8:00. Organizacją wyjazdu zajął się zarząd LKS Górki, a wśród uczestników znalazły się osoby poświęcające najwięcej czasu na działalność organizacyjno – promocyjną całego klubu.

Uzbrojona w biało – czerwone trąbki, szaliki i flagi grupa z Myślenic w Zakopanem była już na 10:00, a pierwszym punktem wizyty zimowej stolicy Polski były słynne Krupówki, a także Równia Krupowa, gdzie myśleniczanie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Głośne śpiewy, doping i kibicowanie zrobiły na przechodniach wielkie wrażenie, a sami często nagrywali grupę, która pobudziła Zakopane do wspólnego kibicowania. Kibice z Górnego Przedmieścia parafrazując sztandarową przyśpiewkę klubu sprawiły, że na Krupówkach rozpoczęła się wspaniała i głośna zabawa. „Jedźcie sery, pijcie mleko, bo do Polski, Wam daleko”, było powtarzane przez kibiców z całego kraju, a pieśń stała się hymnem całego wyjazdu. Imponująca flaga o konkretnych rozmiarach z napisem „Myślenice – Górne Przedmieście” oraz herbami klubu i straży, a także logiem Gminy Myślenice robiła wrażenie na obserwujących pochód kibiców z Myślenic.

Po przybyciu pod skocznię można było zobaczyć kilkutysięczne zgromadzenie biało – czerwonych kibiców. Na nieco ponad dwie godziny przed zawodami, grupa z Myślenic zajęła swoje miejsce w sektorze A, w okolicach setnego metra skoczni, nieopodal stanowiska sędziów. Pierwsze emocje rozpoczęły się już w serii próbnej, która była znakomitą przystawką, przed daniem głównym w postaci konkursu głównego, w którym Polacy walczyli o pierwsze drużynowe zwycięstwo w Zakopanem. W trakcie oczekiwania na konkurs myśleniczanie wspólnie integrowali się z kibicami m.in. z wielkopolskich Obornik i nie tylko. Znakomity kontakt ze zgromadzoną w centralnej części sektora A widownią złapał sędzia z Kazachstanu, który świetnie bawił się na swoim stanowisku i wspólnie z kibicami przeżywał całe zawody.

27399897_909888329192514_1927601665_n

Tuż przed konkursem, wszyscy kibice wspólne odśpiewali czterozwrotkową wersję „Mazurka Dąbrowskiego”, a prowadzący zawody duet Crowd Supporters zadbał o świetną oprawę muzyczną i zachęcał kibiców do wspólnej celebracji tego wydarzenia. Warto wspomnieć, że podczas odśpiewania hymnu państwowego, kamery Telewizji Polskiej pokazały sektor, gdzie miejsca zajmowała grupa z Myślenic, a wielu oglądających zobaczyło transparent kibiców z Górnego Przedmieścia.IMG_9947

Wspaniałe emocje, wysoki i wyrównany poziom zawodów oraz końcowy sukces w postaci ośmiu dalekich skoków i upragnionego zwycięstwa okraszonego nowym rekordem skoczni Kamil Stocha (141,5 m) spowodował, że polscy kibice konkurs mogą uznać do naprawdę udanych. Świetna atmosfera, głośny i barwny doping oraz wspólna celebracja triumfu naszej drużyny, a także wielka radość były rewelacyjnym odczuciem, co z pewnością na długi czas zostanie zapamiętane przez kibiców z Górnego Przedmieścia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspaniale spędzony czas i godne reprezentowanie naszej małej ojczyzny na międzynarodowych zawodach. Wspólnie pokazaliśmy, że Górne Przedmieście, a w szczególności Ludowy Klub Sportowy „Górki” i Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice – Górne Przedmieście są organizacjami, które promują nasz region.