Druhowie gotowi do działań!

26694966_1760581027350719_1763715190_o

Od początku grudnia dwóch druhów z naszej jednostki może poszczycić się ukończeniem kilkutygodniowego szkolenia dla strażaków ratowników odbywającego się w Komendzie Powiatowej PSP w Wieliczce.

Z naszej jednostki w kursie tym brali udział druhowie Bartosz Górka oraz Dawid Maślak. Ukończenie tego kursu, na który składa się zakres wiedzy z pierwszego i drugiego stopnia oraz ratownictwa technicznego jest najważniejszym (oprócz stanu zdrowia) warunkiem pozwalającym na aktywny udział w działaniach ratowniczych. Podczas kilkudziesięciu godzin zajęć druhowie poznali podstawowe zasady organizacji ochotniczych straży pożarnych, ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności. Ponadto uczyli się teorii i taktyki gaszenia pożarów, organizacji akcji ratowniczo-gaśniczej, a także zapoznali się i ćwiczyli ze sprzętem ratowniczym i sprzętem łączności. Wszystkie zajęcia składały się z części teoretycznej, a następnie praktycznej i były poprzedzone szkoleniem z zakresu BHP.

Druhom gratulujemy pozytywnego zaliczenia egzaminów teoretycznych i praktycznych, dziękujemy za poświęcony czas i dopisujemy do listy osób uprawnionych do czynnego udziału w akcjach bojowych.