Zabezpieczenie festiwalu

13483003_1722959764638757_6862366544072003194_o

W dniu 12 czerwca 2016 r. nasza jednostka brała czynny udział w Festiwalu Funduszy Europejskich ,,Małopolska myśli o Tobie”, który zorganizowany został na myślenickim rynku. W porozumieniu z burmistrzem MiG Myślenice, zastęp ratowników z naszej jednostki został zadysponowany do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego uczestników festiwalu, licznie przybyłych mieszkańców miasta i gminy. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w trakcie każdej imprezy z udziałem dużej grupy ludzi, jest kluczową sprawą z perspektywy organizatora tego typu wydarzenia. Z pewnością taki efekt zostaje uzyskany, gdy na miejscu pojawia się dobrze wyposażony wóz strażacki z profesjonalnie wyszkoloną załogą. Naszym zadaniem było podjęcie odpowiednich czynności mających na celu zapobieżenie powstaniu i rozprzestrzenianiu się ewentualnego pożaru, jak również wsparcie służb medycznych na wypadek nieprzewidzianego, masowego zdarzenia losowego. Na szczęście na miejscu nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu osób uczestniczących w festiwalu i o godzinie 22.45 wróciliśmy do remizy. Dziękujemy druhom, którzy rezygnując z euforii towarzyszącej meczowi naszej reprezentacji na EURO 2016 poświęcili swój czas i wykonali zadanie postawione przed naszą jednostką.