Wyjazd do Rudy Śląskiej

p1070158

W dniu 26. listopada druhowie z naszej jednostki wzięli udział w jednodniowym instruktażu technik gaszenia pożarów, który odbył się w Rudzie Śląskiej.

Pokazy nowoczesnych środków pianotwórczych, różnych rodzajów prądownic oraz ubrań specjalnych odbyły się na terenach dzierżawionych przez OSP Bolków od Urzędu Gminy. Z powodu, że teren ma powierzchnię ok. 150 ha lokalni działacze straży pożarnych próbują zorganizować na tym terenie poligon dla wszystkich jednostek Straży Pożarnych i Grup Poszukiwawczych. Ciekawe ukształtowanie terenu pozwala zaangażować w ćwiczenia ludzi i różnoraki sprzęt.

Organizatorem spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna Bolków gmina Jawor oraz firma Brawex wspierająca prężnie lokalne jednostki OSP.

Wraz z nami w instruktażu uczestniczyły jednostki OSP Pcim, OSP Wiśniowa, OSP Myślenice Śródmieście, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, OSP Ujazd Górny, OSP Zalesie Śląskie, OSP Pustków Wilczkowski, OSP Granowice i OSP Kobierzyce.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miło spędzony czas.

Osobne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice za wyrażenie zgody na sfinansowanie tego wyjazdu.