VII Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

IMG_1704Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie w dniu 2. września odbył się VII Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Małopolski. Na miejsce spotkania wybrano tereny położone na Zarabiu w rekreacyjnej dzielnicy Myślenic.

Zarówno piękne położenie, ciekawa topografia jak i bogata infrastruktura sportowa to atuty dzielnicy, które znacznie ułatwiły przeprowadzenie całej palety konkurencji i zabaw przygotowanych przez organizatorów zlotu. Kilku godzinny wysiłek fizyczny powoduje u każdego uczestnika uczucie braku energii i konieczność uzupełnienia zużytych kalorii.

Dlatego, na takich imprezach organizatorzy nie zapominają o zapewnieniu skromnego posiłku, który w warunkach polowych spożywany w grupie rówieśników, smakuje nie gorzej niż kawior i ośmiorniczki w restauracji Sowa i Przyjaciele. Aby jednak taki posiłek przygotować i wydać dla grupy liczącej ok. tysiąc osób, niezbędnym jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i zgranego zespołu ludzi z odpowiednimi kulinarnymi kwalifikacjami.

Na prośbę druha Prezesa Jana Podmokłego nasza jednostka podjęła się przygotowania i wydania gorącej kiełbaski i karczku z grilla, strażackiej grochówki oraz lodów przekazanych przez jednego ze sponsorów. Dobre zaplanowanie i ogromne zaangażowanie naszych druhów pozwoliło nam z powodzeniem zrealizować postawione przed nami zadanie.

Niezbędny okazał się też sprzęt logistyczny gromadzony przez lata. Kuchnia polowa, pozwalająca wydać gorące, gotowane danie praktycznie w każdych warunkach, kilka grilli na których można przygotowywać kilkadziesiąt sztuk pieczystego równocześnie, termosy i warniki, na herbatę i wodę do kawy, kilka zamrażarek pozwalających przechowywać w odpowiedniej temperaturze wspomniane lody czy parasole zapewniające możliwość pracy nawet w deszczowy dzień.

Zlot (16)

Przy padającym deszczu, który towarzyszył tej imprezie nieodzowne okazały się namioty imprezowe ze ścianami, pozwalające uczestnikom spożyć posiłek na suchych stołach rozłożonych wewnątrz. Do tych działań wykorzystaliśmy również SLKw Mercedesa Sprintera oraz niezawodnego weterana SLop Mitsubishi L200, dzięki którym cały niezbędny sprzęt i ludzie znaleźli się w wyznaczonym miejscu.

Zorganizowanie poczęstunku dla tylu osób zakończone powodzeniem pozwala nam z optymizmem spoglądać w przyszłość. Wydaje się, że jesteśmy w stanie sprostać każdemu logistycznemu wyzwaniu jakie zostanie przed nami postawione. Niezmiernie cieszy postawa naszych druhów, którzy do każdej operacji podchodzą z ogromnym zapałem i profesjonalizmem.

Zlot (9)

Za taką właśnie postawę składamy Wam serdeczne podziękowania !

Fotorelacja ze Zlotu MDP autorstwa M.Drożdż, O.Bzowski, S.Sabała

Film ze Zlotu MDP autorstwa M.Drożdż