Uroczystości w OSP Zawada

Zawada 1

Sobota – 19 października była bardzo uroczystym dniem dla mieszkańców Zawady. Na ten dzień zaplanowano poświęcenie i przekazanie kluczyków do nowego samochodu gaśniczego narju VOLVO, jaki – dzięki staraniu wielu osób – pozyskała tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zawada 2

Do uczestnictwa w tym podniosłym wydarzeniu zaproszono również przedstawicieli wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Myślenice. Wśród zaproszonych była również nasza jednostka Straży. Nasi przedstawiciele wzięli udział w uroczystości wystawiając poczet sztandarowy z asystą. Po uroczystej zbiórce przed remizą w Zawadzie nastąpił przemarsz przy akompaniamencie orkiestry dętej do Kościoła Parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Św., którą odprawił tamtejszy proboszcz ks. Marek Oczkowski nastąpiło poświęcenie samochodu i przemarsz pododdziałów na plac apelowy przy remizie. Tam podczas uroczystego apelu z udziałem druhów, mieszkańców, przedstawicieli PSP, ZOSP RP, władz województwa i samorządowych nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków i dowodu rejestracyjnego do nowego pojazdu. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości i zakończeniu apelu Zarząd zaprosił wszystkich na uroczysty poczęstunek.

Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie gratulujemy nowego nabytku. Niech służy jak najlepiej i pomaga w realizacji stawianych przed wami zadań.