Msza Święta za zmarłych druhów OSP

IMG_20191101_081534 W naszej kulturze i religii listopad to miesiąc szczególnej pamięci o wszystkich zmarłych. Staramy się o Nich pamiętać, bo jako strażacy szczególnie zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jedną ogromną wspólnotą złożoną z pokoleń, które żyły przed nami, żyją obecnie i żyć będą w przyszłości.

IMG_20191101_081514

Zatrzymujemy się w naszym codziennym biegu, aby wspomnieć wszystkich, którzy stanęli na naszej drodze życia, którzy niekiedy swoim skromnym życiem wywarli olbrzymi wpływ na postawę naszego pokolenia, na postawę każdego z nas. A w naszej jednostce nigdy takich osób nie brakowało. To właśnie dzięki tym wszystkim druhom, którzy już odeszli na wieczną służbę jednostka trwała w trudnych czasach i rozwijała się w okresach niedostatków sprzętowych i finansowych.

IMG_20191101_081518

Dlatego dziś – 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na Mszy Św. w naszym kościele parafialnym, aby oddać cześć i prosić dla Nich o Boże Miłosierdzie. Tuż przed rozpoczęciem eucharystii wiceprezes druh Maciej Górka wyczytał nazwiska wszystkich zmarłych druhów z naszej jednostki Straży Pożarnej. W Mszy Św., której przewodniczył ksiądz Marcin Twardosz uczestniczyli parafianie oraz grupa strażaków z naszej jednostki. Został wystawiony poczet sztandarowy pod dowództwem prezesa Bogusława Tondery. Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy udali się pod obraz św. Floriana znajdujący się w bocznej kaplicy. Tam została złożona wiązanka kwiatów oraz zostały zapalone symboliczne znicze. Po krótkiej modlitwie w intencji zmarłych druhów poczet sztandarowy wyprowadzono a każdy z obecnych udał się do swojej rodziny by w atmosferze spokoju i powagi wspominać swoich bliskich zmarłych.

Niech ten dzień napełnia nas wszystkich radością, spokojem i wiarą.