Święto Strażaka – 4. maja

IMG_4731a

Dzień 4. maja łączy nas zawsze we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Tak więc w tym dniu, o godz. 18.00 członkowie naszej straży pożarnej uczestniczyli w Mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza Adama Pawickiego w intencji wszystkich strażaków z Górnego Przedmieścia.

Po przez modlitwę wypraszaliśmy u św. Floriana, dla żywych – błogosławieństwa w tej trudnej posłudze jaką jest ratowanie życia i mienia ludzi, a dla zmarłych druhów – wiecznej nagrody w niebie. Po Mszy św. udaliśmy się do naszej remizy.

IMG_4749 IMG_4765

Tam prezes Bogusław Tondera powitał wszystkich druhów i przedstawił listy gratulacyjne jakie zostały nadesłane do naszej jednostki, w związku z niedawnym poświęceniem samochodu IVECO. Następnie rozpoczęła się uroczystość nadania odznaczeń za wysługę lat.

W imieniu prezydium zarządu gminnego ZOSP RP odznaczenia wręczali prezes Bogusław Tondera i naczelnik Jan Litwa. Odznaczeniami zostali uhonorowani:

Za wysługę lat 35 – Krzysztof Bzowski, Mieczysław Kazimierczak, Bogusław Tondera

Za wysługę lat 25 – Jan Litwa

Za wysługę lat 20 – Bogusław Bujas, Grzegorz Górka, Jacek Górka, Mateusz Górka, Paweł Górka, Michał Górka, Adam Jędrzejak, Janusz Szczepaniak, Jacek Zięba, Marek Zięba

Za wysługę lat 15 – Maciej Górka, Michał Turała, Stanisław Górka, Piotr Turała, Marek Ulman, Sławomir Węgrzyn, Jan Zięba

Za wysługę lat 10 – Marcin Buchta, Krzysztof Łętocha, Sławomir Maniecki, Jan Ropa, Jan Ulman, Mateusz Ulman

Za wysługę lat 5 – Marcin Bednarz, Bartosz Górka, Jan Litwa (junior), Piotr Górka, Arkadiusz Ryś, Natalia Słowik, Joanna Zięba, Stanisław Sabała

IMG_4778 IMG_4779

Wszystkim odznaczonym druhom – kolegom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za lata pracy, pełne pasji i serdeczności w ciągłym czuwaniu nad bezpieczeństwem naszej małej ojczyzny: Górnego Przedmieścia !