Sprzęt ratowniczy dla OSP Myślenice – Górne Przedmieście

1

Nasza jednostka otrzymała z rąk posła na Sejm RP, pełniącego jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Edwarda Siarki nowoczesny sprzęt ratowniczy.

2

Zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości sprzęt pozwoli sześciu jednostką z terenu Gminy Myślenice na udoskonalenie swoich możliwości w zakresie pierwszej pomocy.

3

Spotkanie z przedstawicielami doposażanych jednostek odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice w obecności burmistrza Macieja Ostrowskiego.

4

Torbę ratowniczą PSP R1 z szynami Kramera i deską ortopedyczną przekazane dla naszej jednostki odebrali naczelnik jednostki dh Jan Litwa oraz skarbnik dh Jacek Wojciech Górka.

5

Wyżej wymieniony sprzęt trafił również do jednostek OSP Myślenice – Zarabie, OSP Krzyszkowice oraz OSP Głogoczów. W ręce strażaków z OSP Jawornik oraz OSP Poręba trafił natomiast defibrylator z „funkcją dziecięcą”, który przystosowany jest także do prowadzenia szkoleń. Łączna wartość wyżej wymienionego sprzętu opiewa na kwotę 32 416,65 zł.

6

W imieniu całej jednostki bardzo dziękujemy za przekazanie sprzętu ratowniczego i zapewniamy, że zostanie on wykorzystany w słusznym i przewidzianym celu. Dziękujemy!