Noworoczne piłkarskie derby Myślenic

IMG_8117

Niemal tradycją stało się, że tuż po godz. 13:00 na sztucznym boisku na myślenickim Zarabiu swój derbowy mecz w Nowy Rok rozgrywają Dalin i Orzeł. Wczorajsze widowisko było już dziewiątym spotkaniem derbowym, które zakończyło się pierwszym triumfem Orła.

IMG_7746

Tradycja rozgrywania meczów w Nowy Rok jest kultywowana w całym kraju.  W naszym regionie już od 2010 roku spotykają się drużyny czwartoligowego Dalinu oraz piątoligowego Orła.  Celem całego wydarzenia sportowego jest zdrowa  rywalizacja, dobra zabawa, a także integracja kibiców, którzy coraz chętniej i liczniej uczestniczą w tym noworocznym spotkaniu.

IMG_8156

W dotychczasowej historii noworocznych derbów, to drużyna Dalinu wygrywała pięciokrotnie, a w pozostałych trzech meczach padł remis. Rok 2018 był jednak przełomowy, ponieważ pierwszy triumf zaliczyła ekipa Orła.  Orłowcy już od 22. minuty prowadzili, dzięki bramce z rzutu karnego Krzysztofa Zająca. Mimo że Dalin w drugiej połowie wyrównał, to kolejne dwie bramki rywali spowodowały, że to Orzeł pierwszy raz rozpoczął rok od wygranej.

IMG_8169

W tym wydarzeniu aktywny udział brała jednostka OSP Myślenice – Górne Przedmieście. Ochotnicy zaangażowani zostali w zabezpieczenie logistyczne całego spotkania. Nasi strażacy wydawali wcześniej przygotowaną grochówkę oraz grzaniec, a rozkładany namiot strażacki posłużył, jako miejsce ogrzania się i skosztowania specjałów Górnego Przedmieścia.