Zabezpieczenie Festiwalu Lata 2016 w Myślenicach

13138743_778918368874891_4297408230713746565_n

W dniach 2 i 3 lipca 2016 r. odbyła się w Myślenicach duża, cykliczna impreza plenerowa – Festiwal Lata. W ciągu tych dwóch dni trawiastą plażę na Zarabiu odwiedziło kilka tysięcy osób, które postanowiły spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu i w urokliwej atmosferze wypocząć po trudach codzienności.

Jednym z wielu warunków umożliwiających zorganizowanie imprezy o takiej skali  jest bezwzględne zapewnienie na wielu płaszczyznach bezpieczeństwa wszystkich jej uczestników. Aby powyższy warunek został spełniony, niezbędne staje się wykorzystanie wielu służb; zarówno  zawodowych jak i społecznych. Ponieważ służba na takiej imprezie musi odbywać się w sposób ciągły i trwa kilkanaście godzin, celowym staje się zorganizowanie na miejscu punktu umożliwiającego chociażby chwilowy spoczynek, nawodnienie organizmu czy spożycie posiłku bez oddalania się z miejsca pełnienia służby. Ze względu na posiadane wyposażenie jak i specjalizację naszej jednostki (logistyka) zostaliśmy właśnie zobligowani do zabezpieczenia logistycznego pracy wszystkich służb zabezpieczających Dni Myślenic. W związku z tym funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Maltańskiej Służby Medycznej oraz formacji Ochrony Osób i Mienia mieli możliwość skorzystania na miejscu z napojów i posiłków przygotowanych przez naszych druhów.

13566986_805703829529678_2866828227819545177_n

W działaniach wykorzystany został SLKw Mercedes Sprinter wraz z przyczepą kwatermistrzowską. Zostały użyte komplety stołów i ławek, kuchnia polowa, z której wydawaliśmy pyszną grochówkę strażacką oraz grill na którym przygotowywaliśmy pieczoną kiełbasę. Z kolei nasz mniejszy namiot o wym. 6 x 8 m został wykorzystany jako miejsce obsługi monitoringu zainstalowanego na festynie oraz jako pokój zatrzymań niesfornych imprezowiczów. Do przewiezienia drobnego sprzętu, niezbędnego do wykonania zadania, posłużyliśmy się naszym poczciwym samochodem Slop Mitsubishi. Te działania z pewnością nie mogły by się zakończyć sukcesem, gdyby nie ogromne zaangażowanie naszych druhen i druhów, którzy bezinteresownie poświęcili swój prywatny, weekendowy czas i jak było widać przez te dwa dni licznie uczestniczyli w wyznaczonych pracach. W imieniu zarządu składamy IM serdeczne podziękowania !