X Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

47681488_796913107320270_1386732536289296384_n

W minioną sobotę, 8. grudnia 2018 roku, w Wieliczce odbył się X Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników. Są to międzynarodowe zawody, w których tego roku wzięło udział 92 trzyosobowych męskich jak i kobiecych drużyn.

47688492_320165025486606_4931652212871921664_n

Turniej polega na jak najszybszym pokonaniu 650 schodów i 90 podestów w jak najkrótszym czasie w Szybie Daniłowicza. Morderczy i wyczerpujący wyścig sprawdza wytrzymałość i kondycję. Dodatkowe 30 kg obciążenia, jakim są ubranie specjalne, hełm, buty oraz aparat ochrony dróg oddechowych, dodają trudności w pokonaniu wąskiej trasy prowadzącej na powierzchnię ziemi.

48363924_383371225539729_6270290220776685568_n
Aby taki turniej mógł się odbyć potrzebne są również organizacje i ludzie, którzy go zorganizują i zabezpieczą. Jako jednostka zajmująca się logistyką zadbaliśmy o to, aby uczestnicy mieli gdzie spożyć ciepły posiłek i odpocząć po wysiłku. Nasi druhowie rozłożyli dwa namioty doprowadzając do nich własne, niezależne ogrzewanie oraz kilkanaście kompletów stołów z ławkami. W namiocie zostało zamontowane oświetlenie oraz monitor, który umożliwiał podgląd na przebieg turnieju oraz wyniki. W tym roku nasza jednostka wraz z Ochotnikami z OSP Gdów zaangażowała się także w zbiórkę pieniędzy na chorego Marcela, który z powodu poważnego uderzenia głowy ma problemy z rozwojem.

47390782_2231019486928756_2304010578596724736_n

Dziękujemy organizatorom za ponowne zaproszenie na „Barbórkę”. Gratulujemy zwycięzcom, którymi została Szkoła Aspirantów w Krakowie. Gratulujemy również naszym funkcjonariuszom z PSP Myślenice, którzy zajęli drugie miejsce.