Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018

P1000156

W 2018 roku alarmowo wyjeżdżali do 22 zdarzeń, wśród których było 9 pożarów, 3 miejscowe zagrożenia, oraz 10 akcji poszukiwawczych osób zaginionych. Oprócz tego 19 razy wykonywali zabezpieczenia logistyczne różnych imprez plenerowych, manewrów czy ćwiczeń. Mowa oczywiście o druhnach i druhach naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy w dniu 9 lutego 2019 roku spotkali się na corocznym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym za 2018 rok.

P1000137

Na zebraniu tym podsumowano cały ubiegły rok naszej działalności. Z zaproszenia wystosowanego przez Zarząd naszej jednostki skorzystali: Starosta Powiatu Myślenickiego – Józef Tomal, Z-ca Burmistrza MiG Myślenice Mateusz Suder, radni miejscy – Mirosław Fita i Jerzy Cachel, radny Powiatu Myślenickiego – Jan Bylica, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach – mł. bryg. mgr inż. Wojciech Murzyn, członek Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP – Marian Ćwierz, Dyrektor Muzeum Niepodległości – Paweł Lemaniak, Prezes MGPR – Krzysztof Druzgała, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych – Katarzyna Maślak, V-prezesi LKS Górki – Marcin Rabka i Tomasz Stanach, Przewodnicząca Koła Gospodyń na Górnym Przedmieściu – Halina Bzowska, delegacja OSP Słupiec i honorowa Pani Prezes – Lucyna Kozaczka, przedstawiciele Kółka Rolniczego działającego na naszym terenie oraz inni zaproszeni goście w tym również druhowie honorowi i wspierający.

P1000157

Po uczczeniu minutą ciszy druhów Stanisława Jędrzejowskiego oraz Józefa Bieli, którzy w minionym roku odeszli na wieczną służbę, V-prezes druh Maciej Górka przedstawił zebranym sprawozdanie za rok 2018. Obejmowało ono nie tylko podjęte w tym okresie interwencje strażackie, ale również inne ważne wydarzenia z życia naszej jednostki. Zaliczyć do nich można chociażby organizację corocznej Majówki Strażackiej, Dzień Strażaka, pielgrzymkę papieską Zakopane – Ludźmierz, 25–lecie parafii pw. św. Brata Alberta, Powiatowe Zawody Oldboyów, obchody Stulecia Niepodległości czy pozyskanie różnorakiego sprzętu do działalności bojowej i logistycznej. Szeroko omówiona została współpraca, jaką jednostka podejmuje z różnego rodzaju organizacjami i stowarzyszeniami. Realizacja tych wszystkich zadań spotkała się z aprobatą zebranych, czego wyrazem było jednogłośne udzielenie absolutorium dla Zarządu.

P1000138

Słowa uznania i podziękowania dla wszystkich strażaków z naszej jednostki, za aktywną służbę strażacką na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i wzorową współpracę wyraził burmistrz Mateusz Suder.

,, Serdecznie chciałem pogratulować jednostce osiągnięć na każdej płaszczyźnie, która w takim zwykłym życiu społecznym jest realizowana. Dziękuję również za działalność operacyjną, bo jednostka jest zawsze gotowa do wyjazdu. Na każde wezwanie Państwowej Straży Pożarnej interweniujecie zawsze skutecznie i sprawnie. Zapewniam o naszym otwarciu i gotowości naszej obsady do każdej współpracy zarówno z młodzieżą jak i innymi zainteresowanymi grupami.” – powiedział z kolei Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach Wojciech Murzyn.

Również Członek Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP Marian Ćwierz dziękował druhom za działalność logistyczną i za wszelkie dobro jakim obdarzają bliźnich.

Ze słowami uznania, podziękowania i najlepszymi życzeniami zwrócili się do strażaków przedstawiciele organizacji współpracujących z jednostką: Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, Klubu Sportowego ,,Górki” oraz Stowarzyszenia Niepełnosprawnych.

Podczas wolnych wniosków, oprócz sprawy związanej z remontem części bojowej, na pierwszy plan wyłoniła się sprawa realizacji placu zabaw przy remizie, który miał być zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego z roku 2017. Ustalono, że pod egidą Straży Pożarnej zostanie zorganizowane zebranie miejscowej społeczności z władzami samorządowymi odpowiedzialnymi za realizację tego projektu. Następnie wręczono również podziękowania dla przybyłych gości za bezinteresowną pomoc w codziennej działalności jednostki.

P1000158 P1000161 P1000163

W kolejnym punkcie zebrania przyjęto plany finansowe oraz rzeczowe na rok bieżący, które zakładają m.in. pozyskanie sprzętu pożarniczego, działania w zakresie prac społecznych na rzecz OSP i lokalnej społeczności, szkolenia doskonalące dla druhów jak również dalszą współpracę z organizacjami na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

Zebranie zakończono wspólnym, drobnym poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

P1000146

Dołożymy wszelkich starań aby nie zawieść Waszych oczekiwań w bieżącym roku!