Uroczystości w OSP Myślenice – Zarabie

W sobotnie popołudnie swoje święto obchodzili strażacy z OSP Myślenice – Zarabie, którzy poświęcili nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki IVECO Eurocargo.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św., która odbyła się w kościele św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu. Następnie strażacy i zaproszeni goście przeszli przed Halę Widowiskowo-Sportową, gdzie miała miejsce część oficjalna. Ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia samochodu, a najbardziej zasłużonym strażakom zostały wręczone odznaczenia.

Na zakończenie ceremonii, głos zabrali zaproszeni goście wśród byli m.in Poseł Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, prezesi zarządu gminnego i powiatowego, komendant PSP Myślenice czy przedstawiciele komendy wojewódzkiej PSP.

W czasie uroczystości aktywny udział wzięła nasza jednostka, reprezentowana przez członków zarządu oraz poczet sztandarowy.

ZAPIS WIDEO Z UROCZYSTOŚCI Myślenice ITV

Zdjęcia: KMY.PL