Uroczystości pogrzebowe druha Józefa Bieli

20181103_125020

W dniu trzeciego listopada, na równo dwie doby od śmierci, odbyły się uroczystości pogrzebowe druha Józefa Bieli w Kościółku pw. św. Jakuba na Stradomiu w Myślenicach.

Druh Józef Biela był czynnym członkiem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Górne Przedmieście od 1975 roku. W czasie ponad czterdziestu lat służby połączonej z działalnością społeczną, druh Józef odznaczony został Brązowym (w 1991), Srebrnym (w 1997) i Złotym (w 2002) Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

20181103_112105

W czasie uroczystości żałobnych uczestniczyło kilkudziesięciu druhów z naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym, a także honorową asystą. Na pogrzeb przybyła również delegacja z zaprzyjaźnionej straży ze Słupca, również wystawiająca swój poczet. Nasi druhowie zaangażowali się w przetransportowanie trumny ze przyszpitalnej kaplicy do Kościoła, a następnie na miejsce wiecznego spoczynku.

20181103_105652

Druh Józef Biela odszedł na Wieczną Służbę w dniu 1. listopada 2018 roku, w wieku 61 lat.

Bez tytułu_skalowacz_pl

Podziękowania za zaangażowanie druh w czasie pogrzebu wyraziła również córka zmarłego w słowach – „Dziękuję całej straży OSP Górne Przedmieście za to, że uczestniczyli w tym ostatnim pożegnaniu mojego taty Józefa i za oddanie mu hołdu i odprowadzenie go na wieczny spoczynek. Serdecznie dziękuje, że byliście z nami w tym szczególnym dniu dla nas i dla taty – córka Agnieszka”.

IMG_0560_skalowacz_pl

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!