Turniej Barbórkowy w Wieliczce

zdj-1

W dniu 10. grudnia w Kopalni Soli w Wieliczce odbyła się VIII edycja Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników. Jest to turniej międzynarodowy, w którym w tym roku wzięło udział 90 trzyosobowych drużyn zarówno męskich jak i kobiecych. Zespoły rozgrzewały się przed startem 110 m pod ziemią w komorze Drozdowice III by stanąć na starcie morderczego wyścigu wytrzymałościowego, polegającego na jak najszybszym pokonaniu ponad 650 drewnianych wąskich schodów, prowadzących na powierzchnię ziemi.

zdj-2

Ciężar dodatkowych 30 kg wyposażenia w postaci ubrania specjalnego, butów, hełmu i aparatu powietrznego w połączeniu z wąską i stromą klatką schodową oraz presja czasu powodują, że klatka schodowa, którą turyści na co dzień traktują jako atrakcję, staje się areną rywalizacji wymagającą od uczestników żelaznej kondycji.

zdj-3

Oprócz osób biorących bezpośredni udział w zawodach potrzebna jest duża grupa ludzi obsługujących i zabezpieczających turniej. W tym roku po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów do stworzenia w oparciu o posiadany sprzęt strefy odpoczynku i wydawania posiłków dla uczestników turnieju. Sześciu druhów z naszej jednostki perfekcyjnie podołało zadaniu rozkładając namiot imprezowy, doprowadzając do niego własne, niezależne ogrzewanie, rozkładając kilkanaście kompletów stołów z ławkami oraz serwując uczestnikom gorącą herbatę i ,,pyszną kawę ze Sprintera”.

zdj-4

W namiocie został zainstalowany monitor umożliwiający podgląd rywalizacji z kilku kamer rozmieszczonych na trasie, oraz dostęp do aktualnych wyników na żywo. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za dyplom uznania oraz pamiątkowe gadżety.

zdj-5

Gratulujemy również zwycięzcom tj. funkcjonariuszom naszej myślenickiej PSP którzy w składzie: Mariusz Pustuła, Marek Łabędź i Szymon Jopek po raz czwarty zwyciężyli w tym turnieju uzyskując czas 4.23.08 min.