Pracowity weekend w OSP Górne Przedmieście

20180610_070248

W dniach 9. i 10. czerwca druhowie z naszej jednostki uczestniczyli czynnie w pięciu wydarzeniach organizowanych na terenie naszego miasta.

20180610_070252

W sobotę – 9 czerwca, rano z jednostki wyjechała przyczepa wypełniona kompletami ławek, stołów oraz parasoli. Sprzęt ten przeznaczony był do rozłożenia na terenie należącym do Przedszkola Samorządowego nr. 6 im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach. Odbywał się tam coroczny otwarty festyn rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Podczas dobrej zabawy zapewnionej przez organizatorów, dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość obejrzenia i przejażdżki na naszym quadzie Honda, który również postawiliśmy do dyspozycji dzieci.

20180610_071152

Po zakończeniu festynu po godz. 19 sprzęt wykorzystywany na festynie został przewieziony do remizy, gdzie kolejna grupa druhów i druhen już przygotowywała się do wyjazdu na nocne ćwiczenia z Myślenicką Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą. W ćwiczeniach zaplanowanych na godz. 2030  na polanie Mikołaja uczestniczyło kilku naszych druhów, Mercedes Sprinter oraz quad Honda.

35196978_1865766670383144_1571359805816176640_n

Choć ćwiczenia zakończyły się po północy, już o 6:30 rano w niedzielę – 10 czerwca, grupa strażaków wyruszyła na myślenicki rynek, gdzie zostały rozłożone dwa kompletne namioty imprezowe wraz z kompletami ławek i stołów. To zadanie wykonaliśmy na prośbę Myślenickiej Akademii Talentów oraz innych podmiotów, które były współorganizatorami turnieju szachowego odbywającego się w ramach IX Spotkania Szachowego na Myślenickim Rynku.

900

Następnie ok. godz. 14 udaliśmy się na Zarabie, gdzie na godz. 15 był zaplanowany turniej strzelecki strażaków ochotników organizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Myślenicach. Również tutaj, na placu obok strzelnicy rozłożyliśmy komplety stołów i ławek, aby osoby uczestniczące w tym wydarzeniu mogły spokojnie odpocząć i porozmawiać. Oprócz tego wydawaliśmy pyszną kiełbaskę z grilla oraz napoje chłodzące.

W tym samym czasie kilku druhów udało się na planty przy ul. H. Jordana aby obok wybudowanej sceny rozłożyć namiot harmonijkowy oraz kilka kompletów ławek i stołów. Wykonaliśmy to na prośbę Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, głównego organizatora II Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego ,,JAZZ NAD RABĄ”. Niemal natychmiast po wykonaniu tego zadania ok. godz. 1540 po zakończeniu turnieju szachowego i przejściu Parady Nowoorleańskiej ta sama grupa strażaków przystąpiła do demontażu namiotów na Myślenickim Rynku. Po zakończeniu turnieju strzeleckiego na Zarabiu i spakowaniu używanego tam sprzętu udaliśmy się na remizę. Jeszcze zostało poskładanie stołów, ławek i namiotu na myślenickich plantach co uczyniliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Po takich dwóch upalnych, intensywnych dniach zajęć chcemy podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w realizację powierzonych nam zadań. Dziękujemy również tym członkom, którzy wspierali nas (pracujących) chociaż duchowo z zacienionych terenów przydomowych ogrodów.