Powiatowe Zawody Oldboyów OSP

straz_old_7

Rywalizacja Oldboyów to specjalna konkurencja w kalendarzu zawodów sportowo – pożarniczych, w których udział biorą doświadczeni druhowie, którzy skończyli 50 lat. W ubiegłą niedzielę – 23. września – takie zawody odbyły się w Dobczycach, a wzięła w nich udział jednostka OSP Myślenice – Górne Przedmieście.

straz_old_1

Zawody rozpoczęły się o godz. 14:00 na błoniach przy Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym w Dobczycach. Na początku wprowadzono poczet sztandarowy oraz wciągnięto flagę na maszt przy akompaniamencie hymnu odegranego przez miejscową orkiestrę. Następnie musztrą honorową dowodził prezes miejsko – gminny ZOSP RP dh Waldemar Pachoń, a meldunek o gotowości odebrał prezes powiatowy ZOSP RP dh Jan Podmokły.

straz_old_19

Na starcie zawodów stanęli druhowie z dziewięciu jednostek, a poza naszą udział wzięli strażacy z Głogoczowa, Zawady, Myślenic – Dolne Przedmieście, Dobczyc, Drogini, Dziekanowic i Kędzierzynki, Krzczonowa i Krzesławic. Rywalizacji jednostek przyglądali się zaproszeni goście, w których nie zabrakło m.in. komendanta powiatowego PSP czy wójtów i burmistrzów z pobliskich gmin.

42403040_1914598608616585_8653694365056630784_n

Zawody rozegrano w tradycyjnej formule, w których strażacy rywalizowali w trzech konkurencjach – musztrze, sztafecie sportowo – pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym popularnie nazwanym bojówką.

42363054_327427311413203_9158912239963471872_n

Po musztrze druhowie wzięli udział w sztafecie, która obejmowała rozwinięciu linii węży W-75, pokonanie rowu, równoważni, płotka, slalomu między tyczkami, wbiciu trzech gwoździ do pnia i napełnienie za pomocą hydronetki pięciolitrowego pojemnika.

qwqwqwq

Ćwiczenie bojowe, która nasza jednostka wykonała bez żadnych zarzutów i niezłym czasie, polegało na rozwinięciu linii bojowej i strąceniu prądem wody czterech pachołków oraz obróceniem tarczy.

1

Czynnikiem, który z pewnością wyróżnia zawody Oldboyów od innych, to fakt, że do klasyfikacji końcowej duży wkład miał także wiek druhów rywalizujących w danych konkurencjach. Ostatecznie w zawodach triumfowali druhowie z Głogoczowa, którzy wyprzedzili OSP Zawada oraz OSP Myślenice – Dolne Przedmieście. Nasza jednostka została sklasyfikowana na piątym miejscu.

42327033_234160007450721_3841446026879696896_n

Skład jednostki OSP Myślenice – Górne Przedmieście

Bogusław Tondera

Jan Litwa

Wacław Strzelec

Krzysztof Bzowski

Jan Turała

Czesław Górka

Jan Zięba

Adam Jędrzejak

Maciej Zając

Dziękujemy naszym reprezentantom za bardzo dobry występ i zajęcie wysokiego miejsca. Wyrazy wdzięczności należą się również dla wspierających naszych druhów, którzy również licznie przybyli do Dobczyc.

Materiał KMY.PL, na którym zobaczyć można wideo z sztafety w wykonaniu naszej jednostki!

FOTO: Druhowie OSP GP, KMY.PL