Obchody Dnia Niepodległości

W miniony poniedziałek, w dniu 11 listopada, już po raz 101. mogliśmy obchodzić święto związane z upamiętnieniem zakończenia I Wojny Światowej, a w Polsce szczególnie znane jako święto Odzyskania Niepodległości.  W naszym mieście główne uroczystości miały miejsce na płycie myślenickiego rynku.

75096919_548146099344629_1563158389670805504_n

W całym kraju obchodzone są uroczystości upamiętniające najważniejsze święto dla każdego Polaka. Do harmonogramu obchodów w naszym mieście zalicza się Msza Święta w intencji Ojczyzny,  a także złożenie wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na myślenickim rynku.

W czasie uroczystości nie brakuje władz samorządowych, parlamentarzystów, kombatantów i harcerzy, a także pocztów sztandarowych: służb mundurowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych,  szkół podstawowych oraz innych organizacji pozarządowych.

W listopadowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości władzę na jeden dzień przejmuje marszałek Józef Piłsudski, który otrzymuje symboliczne klucze od miasta z rąk urzędującego burmistrza. Na zakończenie uroczystości nastąpił przemarsz do budynku MOKiS w Myślenicach, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana z okazji święta narodowego.

Foto: KMY.PL