Młodzi druhowie w Energylandii

rsz_energylandia_2

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko szkolenia, ciężka praca, poświęcenie, pot i łzy.  To nie tylko stracony czas, często niedospane noce, zmęczenie i strach. Ochotnicza Straż Pożarna to czasem także radość z dobrze wykonanego zadania, zdanego egzaminu, udzielonej pomocy, czy po prostu czasu spędzonego pośród entuzjastów nastawionych na dawanie siebie innym.

Często ludzi postronnych dziwi, że młody chłopak czy dziewczyna zamiast siedzieć przed telewizorem, oglądać film, grać na konsoli lub pić piwo z kolegami idzie do remizy i bez żadnego przymusu pomaga podobnym zapaleńcom w porządkach na jednostce, albo biega z wężami gaśniczymi po polach. Często, przybiega do jednostki na głos syreny nawet w nocy chociaż wie, że nie może jeszcze jechać do akcji i zostaje zabezpieczyć remizę. Ale wie że musi tam być ! Musi, wśród swoich, którzy jadą ratować innych. W naszej jednostce mamy kilkanaście takich przykładów. Chwała im za to, bo bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i niejednokrotnie swoja postawą dają przykład starszym druhom jak powinno wyglądać zaangażowanie.

rsz_energylandia_40

W związku z tym, na jednym z zebrań zarząd postanowił, że grupa naszych najmłodszych druhen i druhów musi zostać nagrodzona za swoją postawę w szeregach naszej straży. W ciągu ostatniego roku okazali się niezastąpieni przy uroczystościach, jakie miały miejsce w naszej jednostce, przy służbie na różnych uroczystościach parafialnych, przy organizacji imprez plenerowych, a przede wszystkim przy wolontariacie w czasie Światowych Dni Młodzieży. Pomysłów na nagradzanie było wiele, ale jeden rozsądny głos podpowiedział, że najlepiej po prostu spytać samych zainteresowanych. I tak oto narodził się pomysł wyjazdu do Energylandii.

rsz_1energylandia_3

Dzień wyjazdu 1. października przywitał ich pięknym słońcem i jak się potem okazało, było to dopiero preludium do euforii, jaka panowała podczas całej wizyty w parku. Energylandia jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Park zlokalizowany jest w pięknej i malowniczej okolicy, w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa – Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

energylandia-7

Energylandia nie jest kolejnym lunaparkiem czy czymś na kształt wesołego miasteczka oferującego klientom parę prostych urządzeń, głównie dla dzieci. Nic podobnego! Energylandia to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie.  Cały dzień spędzony w takiej właśnie atmosferze na pewno spowodował odprężenie i pozwolił im naładować swoje wewnętrzne akumulatory do dalszej pracy i służby drugiemu człowiekowi. W drodze powrotnej wyczerpana młodzież musiała się posilić po trudach całego dnia –  oczywiście w restauracji McDonalds ! Miło był słyszeć głosy podziękowania skierowane do zarządu za zorganizowanie wyjazdu. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i uśmiechnięci, pełni niezapomnianych wrażeń. Ten dzień udowodnił młodym, że (…) Straż Pożarna to jednak nie tylko szkolenia, ciężka praca, itd……..itd……

rsz_1energylandia_16

Dziękujemy druhom Markowi i Mateuszowi Ulman. To dzięki waszej gospodarności i zaangażowaniu w jednostce, ten wyjazd mógł być sfinansowany bez uszczerbku na zasadniczym budżecie straży.

Pamiętamy, że:  Do Młodzieży Świat należy !!!

Galeria zdjęciowa z wyjazdu: Kliknij tutaj