Majówka Strażacka 2019

Osoby, które zdecydowały się spędzić sobotnie popołudnie 11 maja na placu przy naszej remizie przywitała wspaniała pogoda. Mimo dość zmiennej aury, jaka towarzyszyła nam w ostatnim czasie, ten dzień okazał się jedynym, w którym zorganizowanie tradycyjnej Majówki Strażackiej okazało się możliwe.

Dlatego już od godziny 15:00 zaczęli się pojawiać pierwsi goście. Wśród nich najmłodsi, dla których jak co roku przygotowane były pokazy sprzętu, jakim dysponuje nasza jednostka oraz hydronetki, które pozwalały każdemu z dzieci spróbować swoich sił w celowaniu strumieniem wody do wyznaczonego celu.

Oprócz tego do ich dyspozycji były dmuchane zjeżdżalnie, rowerki wodne, popcorn i wata cukrowa. Dla wszystkich uczestników pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej wykonali członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z Psami. Prezentowali również sprzęt jakim dysponują i który wykorzystują  podczas akcji poszukiwania zaginionych osób.

Niewątpliwą atrakcją na tegorocznej majówce było pojawienie się zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia Klubu ,,Motosport Myślenice”. Można było nie tylko pooglądać poszczególne perełki, ale również wsiąść do wnętrza, zrobić sobie fotkę, a nawet poprosić o przejażdżkę. Nie byłoby Majówki Strażackiej bez dobrej muzyki.

O oprawę muzyczną zadbał w tym roku DJ Brothers (tel. 669028480) oraz DJ Harnaś (tel. 735195877).

Można było potańczyć zarówno w rytm światowych przebojów jak i popularnych polskich przebojów Disco Polo. Po wyczerpującej zabawie każdy miał możliwość wzmocnić swoje siły przy bufecie. Wśród specjałów serwowanych przez strażaków były: żurek, pyszna grochówka, golonka a z pieczystego; karczek, kiełbaska, kaszanka czy oscypek z żurawiną. Nie zabrakło również napojów chłodzących i wzmacniających organizm.

Zabawa trwała do białego rana. Cieszy nas fakt, że przy takiej okazji wszyscy potrafią się fantastycznie integrować. Rozmawiać, zabawić, wymienić poglądami. W podzielonym kraju to bardzo ważne i budujące. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i bezpieczną zabawę. Wasza obecność i wsparcie jakiego nam udzielacie jest dla nas wyraźnym sygnałem, że to co robimy – robimy dobrze. Takie postawy motywują nas do dalszego działania i ciężkiej pracy na rzecz integracji naszego środowiska.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, Policji, Straży Miejskiej i ZAiKS za przychylność i wydanie niezbędnych zgód i pozwoleń bez których zorganizowanie tego wydarzenia było by w tym dzisiejszym zbiurokratyzowanym świecie, zwyczajnie niemożliwe. Dziękujemy przyjaciołom z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej oraz członkom Stowarzyszenia Klubu ,,Motosport Myślenice” za uświetnienie wydarzenia swoją obecnością.

Osobne, gorące podziękowania kierujemy do wszystkich naszych druhen i druhów, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania i przebieg tegorocznej Majówki. Pomimo coraz większych przeciwności musimy tą Majówkę rok rocznie przygotowywać i organizować. Jesteśmy to winni naszym sympatykom, darczyńcom i wszystkim życzliwym ludziom, którzy z sentymentem wspominają przez cały rok udział w naszej Majówce i z niecierpliwością dopytują o następną edycję.

Zapraszamy za rok !!!

Fotorelacja z Majówki Strażackiej, fot. Radosław Rzońca