Majówka Strażacka 2018 za nami

Straż Pożarna to nie tylko (choć przede wszystkim) niesienie pomocy czy też branie udziału w ćwiczeniach, ale w przypadku naszej jednostki, to także aktywne włączanie się w życie lokalnej społeczności – naszej Małej Ojczyzny. Dobitnym tego przykładem jest sobotni piknik rodzinny zorganizowany przy naszej remizie jako Majówka Strażacka.

Kolejna odsłona tego znanego i rozpoznawalnego wydarzenia przyciąga tłumy dzieci i dorosłych, którzy pragną spędzić bezpiecznie i miło czas po tygodniu ciężkiej pracy. W tym roku Najwyższy zapewnił nam piękną słoneczną pogodę, co pozwoliło w pełni zrealizować zakładany program imprezy. Już od godz. 1500 dzieci ze swoimi opiekunami tłumnie przybywały na teren zabawy, aby korzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy odbyć przejażdżkę na rowerku wodnym.

Program tegorocznej Majówki był o wiele bardziej atrakcyjny niż poprzednich edycji. Dzięki projektowi autorstwa naszego V-prezesa Macieja Górki, otrzymaliśmy grant od burmistrza MiG Myślenice na realizację zadania ,,Strażak na wesoło – przybliżenie najmłodszym pracy strażaków ochotników”. Dotacja pochodziła z funduszy na realizację zadań publicznych w ramach Inicjatywy Lokalnej. Ta niewielka kwota wsparcia, pozwoliła nam na wykonanie gadżetów reklamowych w postaci kubków czy smyczy, jak również na zorganizowanie mini-zawodów strażackich dla dzieci z nagrodami.

Oprócz tego wszyscy obecni na Majówce, mogli zapoznać się ze sprzętem, jakim posługujemy się podczas naszych wyjazdów samochodem IVECO. Po raz pierwszy odwiedzili nas druhowie z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Myślenicach, prezentując uczestnikom sprzęt znajdujący się na profesjonalnie wyposażonym wozie bojowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy, jaki zaprezentowali członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z Psami. Duże wrażenie na dzieciach robiła strażacka ,,apteczka”, czyli torba R-1.

Na osoby, które zdecydowały się spędzić z nami sobotni wieczór czekały strażackie specjały, czyli grochówka z pierwszej ligi, karczek, kiełbaska, kaszanka z kapustą czy oscypek z grilla oraz gotowana golonka, które można było spożyć na dziesiątkach przygotowanych stołów pod firmowymi namiotami OSP GÓRNE PRZEDMIEŚCIE. Bufet zapewnił dostęp do całej gamy napojów chłodzących, słodyczy jak również przygotowywanych na bieżąco frytek i popcorn’u. Dźwięki znanych przebojów serwowane przez naszego Dj-a porywały do tańca rzesze rozbawionych uczestników imprezy.

IMG_9426 IMG_9611

Zabawa trwała do białego rana, a radość jaka malowała się na twarzach osób opuszczających teren imprezy jest dla nas wielką nagrodą za pracę jaką włożyliśmy w organizację festynu. Motywuje nas to do dalszych działań na rzecz integracji lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i bezpieczną zabawę.

Jak co roku nie może zabraknąć podziękowań, które kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Miejskiej i ZAiKS, za nie sprawianie przeszkód przy organizacji tego wydarzenia. Specjalne podziękowania kierujemy do Komendanta Powiatowego PSP za zgodę na przyjazd obsady wozu bojowego, jak również dla członków MGPR za poświęcony czas i wykonany pokaz. Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom, którzy umożliwiają nam dokonanie zakupu niezbędnych artykułów  z pominięciem ich własnej marży.

Nie może w końcu zabraknąć słowa Dziękuję dla wszystkich naszych druhów. Wasze poświęcenie i ogrom włożonej pracy powoduje, że jednostka którą współtworzycie jest doceniana i rozpoznawana nawet w Krzemowej Dolinie (Google, Facebook itp.), ale przede wszystkim szanowana w naszej Małej Ojczyźnie.

Zapraszamy za rok!

Fotorelacja z Majówki Strażackiej autorstwa Radosława Rzońcy