II Turniej Strażaków w halowej piłce nożnej

100_9542

W sobotę, 21. kwietnia, druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w II Turnieju Strażackim w piłce nożnej halowej, który odbył się w hali sportowej we Wiśniowej. Nasza jednostka w zawodach zajęła piąte miejsce.

100_9545

Na co dzień praca społeczna strażaków kojarzona jest z poświęceniem swojego czasu na ratowaniu życia i mienia w czasie pożarów czy wypadków, a także zapewnieniu bezpieczeństwa podczas imprez masowych. Już drugi rok z rzędu Gminny Ośrodek Kultury i Sportu we Wiśniowej zaangażował się w organizację specjalnego turnieju dla strażaków, który to ma być formą rekreacji  i wyrazów wdzięczności w ramach wykonanej pracy.

100_9550

Do turnieju w sumie przystąpiło sześć zespołów: OSP Myślenice – Śródmieście, OSP Pcim, OSP Skrzynka, OSP Myślenice – Dolne Przedmieście (obrońca tytułu), OSP Wiśniowa (gospodarze), a także nasza jednostka, która podczas zawodów wystąpiła w składzie: Maciej Górka, Jacek Górka, Bartosz Górka, Grzegorz Górka, Piotr Turała, Jan Litwa, Marek Ulman, Mateusz Ulman oraz Jan Ulman. Ponadto do Wiśniowej wybrały się również nasze młode druhny z MDP: Karolina Maślak, Joanna Drożdż i Kamila Kula.

100_9528

Turniej odbywał się formułą meczu każdy z każdym. Nasi druhowie rozpoczęli zawody od skromnej porażki z OSP Pcim 1:0. W kolejnym meczu było już nieco lepiej, gdyż zremisowaliśmy z OSP Wiśniowa 4:4 i przegraliśmy z faworyzowanym OSP Skrzynka 9:3 i OSP Dolne Przedmieście 3:0. Turniej zakończył się miłym akcentem, jakim było pokonanie OSP Śródmieście 4:2 i tym samym pierwszym zwycięstwem naszej ekipy na turnieju, co zapewniło zajęcie piątej lokaty.

100_9521

Patrząc na wyniki, nasi strażacy w porównaniu z minionym rokiem odnieśli spory progres, gdyż praktycznie z każdą drużyną mieli szansę na zwycięstwo, a sam wynik końcowy i wyprzedzenie jednej z ekip jest już sporym osiągnięciem. Najważniejsza w takich turniejach jest jednak dobra zabawa i miłe spędzenie czasu wolnego, czego w sobotę z pewnością nie zabrakło.

100_9637

Ostatecznie triumfatorem zawodów okazała się być jednostka z Dolnego Przedmieścia, która korzystniejszym bilansem bramek pokonała OSP Skrzynka. Co ciekawe, OSP Dolne Przedmieście obroniło tytuł w drugim turnieju, a OSP Skrzynka w porównaniu z tamtym rokiem przesunęła się o jedną lokatę wyżej.

100_9593

Druhom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej jednostki i mamy nadzieję, że za rok znowu wystąpimy w tychże zawodach!

Fotorelacja z Turnieju