Festyn Strażacki za nami

W sobotę, ósmego lipca, po kilkukrotnych zmianach terminu spowodowanych niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, możliwe było zorganizowanie kolejnego, dorocznego Festynu Strażackiego.

19875726_1471144022947266_1133299959_o

Lokalna impreza, na którą wszyscy mieszkańcy – dorośli i dzieci – czekają z niecierpliwością, zgromadziła przy naszej remizie liczną rzeszę osób spragnionych dobrej zabawy pod gołym niebem. Zabawa organizowana w formule DANCINGU, który swoje lata świetności przeżywał w ubiegłym wieku, okazuje się mieć wielu zwolenników w czasach zdominowanych przez megadyskoteki. Dźwięki znanych przebojów serwowane przez Dj-a porywały do tańca rzesze  rozbawionych uczestników.

Dla najmłodszych zaprzyjaźniona firma usługowa ustawiła dmuchaną zjeżdżalnię, dmuchaną trampolinę oraz basen z rowerkami wodnymi. Ogromną  popularnością cieszyła się nieśmiertelna wata cukrowa.

Jak zawsze, przy stołach ustawionych pod namiotami, (które ochroniły obecnych przed deszczem i burzą, która chciała zakłócić przebieg imprezy) spotykały się całe rodziny z dziećmi. Na stołach zamiast – tak ostatnio popularnych – kebabów, sushi czy potraw kuchni włoskiej królowały przyrządzone przez naszych druhów i przygotowane na grillu: karczek, kiełbaska, oscypek i kaszanka. Oprócz tego można było skosztować tradycyjnej, wysoko cenionej grochówki strażackiej czy żurku, przygotowanych i serwowanych bezpośrednio z kuchni polowej. Prawdziwym rarytasem dla podniebienia była golonka z chrzanem i ogórkami małosolnymi. Z kolei w bufecie można było zamówić frytki czy popcorn oraz całą gamę napojów chłodzących ze złocistym napojem na czele.

DSC00550 IMG_1374

Oprócz zapewnienia wspaniałej zabawy zadbaliśmy także o edukacyjny aspekt wydarzenia. Tradycyjnie, zarówno dzieci jak i dorośli mogli zwiedzać nasze wozy bojowe i dotknąć narzędzi, jakimi posługujemy się podczas akcji ratunkowych. Po raz pierwszy młodzież z naszej jednostki zorganizowała i przeprowadziła zawody strażackie dla dzieci. Każde dziecko biorące w nich udział mogło, na miarę swoich indywidualnych możliwości, poczuć trud pracy strażaka. W trakcie pokazów, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami z którą ściśle współpracujemy na co dzień, zorganizowała pokazowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dzieci miały również możliwość  zapoznania się z psami ratowniczymi którymi dysponują przewodnicy należący do MGPR. Dziękujemy bardzo za pomoc w przeprowadzeniu tej naszej imprezy.

Zabawa trwała do białego rana, a radość jaka malowała się na twarzach osób opuszczających teren imprezy jest dla nas wielką nagrodą za pracę jaką włożyliśmy w organizację festynu. Motywuje nas to do dalszych działań na rzecz integracji lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i bezpieczną zabawę.

Jak co roku nie może zabraknąć podziękowań, które kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Miejskiej i ZAiKS, za nie sprawianie przeszkód przy organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom, którzy umożliwiają nam dokonanie zakupu niezbędnych artykułów  z pominięciem ich własnej marży.

W imieniu własnym i zarządu serdecznie dziękuję wszystkim członkom Ochotniczej Straży Pożarnej na Górnym Przedmieściu za zaangażowanie w przygotowanie, organizację oraz obsługę tego przedsięwzięcia. Gości zaś zapraszamy na powtórkę dobrej zabawy za rok !!!!

19989206_1475343725860629_509639897_n

Fotorelacja z Festynu Strażackiego