Dzień Strażaka 2018

W dniu czwartego maja strażacy w całej Polsce obchodzą swoje wielkie święto, które przypada we wspomnienie liturgiczne św. Floriana – patrona hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy, ale i przede wszystkim strażaków.

Dzień poświęcony św. Florianowi jest okazją do uczczenia trudu i poświęcenia ludzi, którzy żyją według zasady: ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Jest również okazją dla samych strażaków do wypraszania łaski siły, odwagi i męstwa, tak potrzebnych podczas niesienia pomocy potrzebującym, a także do modlitwy za zmarłych druhów z jednostek, którzy to odeszli już na wieczną wartę.

W tym dniu druhowie z naszej jednostki OSP uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. odprawionej o godzinie 18:00, przez księdza proboszcza Adama Pawickiego, w parafii pw. św. Brata Alberta, poprzedzonej przemarszem wraz z pocztem sztandarowym spod naszej strażnicy.

Podczas liturgii w aktywny sposób dziękowaliśmy za wszelkie łaski, jakie otrzymali przez wstawiennictwo swojego patrona w mijającym roku oraz prosili Go o dalszą opiekę i przewodnictwo zarówno w życiu prywatnym, jak i w służbie.

Po Mszy Świętej, druhowie wraz z pocztem sztandarowym udali się do remizy, gdzie prezes Bogusław Tondera złożył wszystkim okolicznościowe życzenia. Krótkie przemówienie poprzedził również przejazd pokazowy wszystkich wozów bojowych, którymi dysponuje nasza jednostka, po Górnym Przedmieściu i Osiedlu 1000-lecia.

zdj_ (34)

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkich druhom, którzy już kolejny rok angażują się w działalność naszej jednostki, a także osobom prywatnym, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas tego najważniejszego w całym roku święta.

Fotorelacja z uroczystości Pawła Bieli