Dni Myślenic 2018

W dniach 28 i 29 lipca w dzielnicy Zarabie odbyły się tradycyjne Dni Myślenic, zwane również jako Myślenicki Festiwal Lata. Tradycją jest, że podczas tego wydarzenia nasza jednostka wykonuje zabezpieczenie logistyczne dla wszelkich służb pracujących na terenie imprezy.

Również w tym roku zostały rozłożone dwa namioty imprezowe, z których korzystały służby porządkowe (policja, straż miejska, ochrona, służba maltańska, straż pożarna) oraz namiot harmonijkowy, w którym zlokalizowano centrum monitoringu wizyjnego. Na zlecenie organizatora przygotowaliśmy pyszną strażacką grochówkę, która jak zawsze cieszyła się ogromnym uznaniem ze strony konsumentów.

Do dyspozycji klientów była również kiełbasa przygotowywana na grillu opalanym drewnem. Piękna upalna pogoda powodowała duże zapotrzebowanie na napoje chłodzące. Dzięki posiadanym urządzeniom chłodniczym sprostaliśmy również temu wyzwaniu i każdy uprawniony otrzymał chłodną butelkę zamówionego napoju. Do działań został wykorzystany Mercedes SLkW oraz Mitsubishi Slop. Cały potrzebny sprzęt został przewieziony na miejsce działań przyczepami kwatermistrzowskimi będącymi na wyposażeniu jednostki. Organizatorom Dni Myślenic dziękujemy za okazane zaufanie i gratulujemy organizacji udanej imprezy na której bawiły się prawdziwe tłumy ludzi niesione dźwiękami znanych i lubianych hitów.

Pragniemy również podziękować wszystkim druhnom i druhom, którzy rezygnując ze swojego wolnego czasu działali i godnie reprezentowali naszą jednostkę w czasie tego weekendu.

Tekst: Stanisław Sabała

Foto: Radosław Rzońca