Dh Czesław Górka odszedł na wieczną służbę.

Wszyscy z głębokim smutkiem żalem i bólem serca przyjęliśmy wiadomość o nagłym odejściu na wieczny spoczynek naszego druha Czesława Górki – długoletniego skarbnika jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na Górnym Przedmieściu.

Wspaniały człowiek, mąż, ojciec i dziadek zawsze dbający o swoją rodzinę, ofiarny i zaangażowany strażak. Niejednokrotnie odkładając na drugi plan obowiązki domowe, narażając własne zdrowie aktywnie uczestniczył w akcjach ratunkowych.

Dużo czasu i energii poświęcił jednostce na realizację zadań dotyczących poprawy bazy lokalowej na przechowywanie sprzętu i lepszych warunków służby. Te zadania realizował w bardzo trudnych warunkach przy ograniczonych środkach finansowych. Zabiegał o pozyskanie nowoczesnego sprzętu i zawsze motywował innych do podwyższania swoich kwalifikacji. Zawsze dbał o dobry wizerunek naszej jednostki.

Za swoje niekwestionowane zasługi wielokrotnie odznaczony i wyróżniony między innymi Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Znakiem Związku. Nieubłagana śmierć zabrała od nas człowieka sumiennego, uczynnego, solidnego i zdyscyplinowanego, który ruchowi strażackiemu poświęcił wiele energii i pracy. Nie szczędził swojego zdrowia i wolnego czasu realizując z ogromnym zaangażowaniem zadania ratownicze oraz związane z pełnioną funkcją w Zarządzie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 sierpnia o godzinie 14:30. Niech nasza obecność na tej uroczystości będzie hołdem i podziękowaniem Człowiekowi, który tak wiele oddał społeczeństwu godząc to umiejętnie z oddaniem dla Rodziny i życiem prywatnym. Spoczywaj w pokoju

czeslaw