Ćwiczenia Miejsko – Gminne 2017 – Cooper Standard

Cooper 2017 (34)

W dniu 23. października w Myślenicach odbyły się ćwiczenia Komendanta Miejsko – Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. W ćwiczeniach tych wzięli udział również druhowie z naszej jednostki.

Cooper 2017 (35)

Na miejscu działań pojawili się także strażacy z JRG w Myślenicach udostępniając dwa samochody w tym podnośnik koszowy na drabinie mechanicznej z którego podawano jeden prąd wody. Terenem ćwiczeń była fabryka COOPER STANDARD położona w myślenickiej strefie przemysłowej. Strażacy mieli za zadanie poradzić sobie z zaistniałym pożarem na jednej z hal produkcyjnych. Założono, że ze względu na profil prowadzonej w fabryce produkcji opanowanie pożaru będzie utrudniało zadymienie toksycznymi gazami. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy w aparatach ODO przeszukali teren zagrożony ewakuując 5 osób poszkodowanych, którym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przedmedyczna.

Cooper 2017 (19)

Następnie poszczególne roty przystąpiły do gaszenia pożaru oraz wykonały zabezpieczenie wodne z hydrantów zainstalowanych na terenie fabryki.

Cooper 2017 (29)

Po zakończeniu ćwiczeń podsumowania dokonał komendant Miejsko – Gminny  Roman Aichler. Swoje spostrzeżenia przekazał również dowódca JRG w Myślenicach bryg. Jacek Czepiel, który wraz ze swoim zastępcą asp. sztab. Marianem Rokoszem obserwowali ćwiczenia.

Cooper 2017 (5)

Na koniec wszyscy druhowie biorący udział w ćwiczeniach mieli możliwość zwiedzić hale produkcyjne w towarzystwie pracownika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo pożarowe zakładu. Dziękujemy Komendantowi Romanowi Ajchlerowi za zorganizowanie ciekawych i wymagających ćwiczeń.