Przekazanie eksponatów do Muzeum Niepodległości

DSC06092 (1)

Po tym jak w dniu 4. września 2017 r. Muzeum Niepodległości w Myślenicach ogłosiło społeczną akcję zbierania pamiątek związanych z historią ziemi myślenickiej, nasza jednostka postanowiła czynnie włączyć się w to działanie.

DSC06090 (1)

Podczas jednego z zebrań członków Straży Pożarnej na Górnym Przedmieściu padła propozycja, aby w tym muzeum utworzyć wystawę dotyczącą ruchu pożarniczego na naszym terenie. W każdej jednostce z pewnością znajduje się wiele zabytkowych przedmiotów, które drzewiej były na co dzień używane do gaszenia pożarów.

DSC06095 (1)

Jednak po rozmowach z dyrektorem muzeum okazało się, że taka osobna stała wystawa nie może powstać. Pomimo tego w dniu 10. listopada czterech druhów seniorów z naszej jednostki OSP uczestniczyło w prezentacji efektów akcji społecznej zbierania pamiątek związanych z historią ziemi myślenickiej. Jednocześnie w imieniu naszej jednostki przekazali w użyczenie dla muzeum motopompę WORTHINGTON SIMPSON z 1938 roku, dwa aparaty telefoniczne, które dawno służyły na remizie oraz stary zestaw mechanika służący do przetłaczania paliwa.

DSC06094 (1) DSC06131 (1)

Oprócz tego kilku druhów z naszej jednostki przekazało swoje rodzinne pamiątki we władanie dyrekcji muzeum.  Będą one stanowić element przyszłej ekspozycji w nowej siedzibie muzeum.

DSC06097 (1)