130-lecie OSP Myślenice – Dolne Przedmieście

18222422_1062532263846638_9052390268756961206_n

W dniu szóstego maja swoje wielkie święto miała jednostka OSP Myślenice – Dolne Przedmieście, która obchodziła w ten dzień rocznicę 130-lecia założenia jednostki. W czasie uroczystości uczestniczyli także nasi druhowie, którzy wystawili poczet sztandarowy oraz zaangażowani byli w obsługę logistyczną tego wydarzenia.

DSC_0423

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach, gdzie  została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji strażaków. Po Mszy Św. strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali do Domu Strażaka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w której nie zabrakło raportu i przeglądu jednostek, przemówień zaproszonych osób oraz przedstawienia krótkiego rysu historycznego. Wśród przybyłych gości nie zabrakło władz samorządowych, przedstawicieli kościoła, strażaków z innych jednostek oraz mieszkańców Dolnego Przedmieścia.

DSC_0421

Na prośbę strażaków z Dolnego Przedmieścia nasza jednostka zaangażowana była w zabezpieczenie logistyczne tego ważnego dla nich wydarzenia i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy w nim uczestniczyć.