Pierwsza tura darów zebranych przez mieszkańców Gminy Myślenice wyjechała w niedzielne południe do Caritas Archidiecezji Przemyskiej i niebawem trafi do potrzebujących Ukraińców.
W niedzielne przedpołudnie, z punktów zbiórek dary zwieziono i spakowano w remizie OSP Myślenice – Górne Przedmieście, a następnie ośmioma busami przewieziono do magazynu Caritas w Leżajsku.
To nie koniec pomocy – zapraszamy do naszych punktów zbiórek i przekazywania najbardziej potrzebnych rzeczy – w tygodniu od godz. 17:00 do 19:00.
Tuż przed godz. 6:00, w piątek – 25 lutego, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru przy ul. 3-go Maja na Górnym Przedmieściu. Po przybyciu na miejsce działań okazało się, że znacznie zadymiona została kotłownia w jednorodzinnym domu. Zagrożenie pożarowe zostało ugaszone, a pomieszczenie zostało przewietrzone. W działaniach brał udział zastęp SLKw Mercedes Sprinter, JRG Myślenice oraz
OSP Myślenice Śródmieście KSRG.
Szanowni Państwo,
razem z Centrum Usług Społecznych, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Myślenickim Klubem Wolontariatu ruszamy ze zbiórką artykułów spożywczych, artykułów higieny osobistej, ubrań oraz koców dla poszkodowanych w wyniku działań wojennych mieszkańców Ukrainy
Zbiórka prowadzona będzie od jutra, tj. od piątku 25 lutego do poniedziałku 7 marca (włącznie).
Centrum Aktywności Lokalnej Myślenice, Rynek 27 (pn.-czw.: 8:00-18:00, pt.: 7:00-15:00).
Centrum Usług Społecznych Myślenice, ul. Słowackiego 82 (pn. 7:00-17:00, wt.-pt.: 7:00-15:00).
Remizy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Myślenice od soboty 26 lutego (pn.-pt.: 17:00-19:00 oraz sb.-ndz. 9:00-11:00).
Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przyjmuje zgłoszenia dotyczące możliwości nieodpłatnego udostępnienia miejsc schronienia dla uchodźców z Ukrainy pod numerami telefonów: 519 541 549 lub 12 272 19 98 wew. 108.
Z myślą o potrzebach dzieci, dorosłych osób i seniorów przedstawiamy przykładową listę produktów niezbędnych:
Produkty spożywcze (należy wybierać te z dłuższą datą przydatności do spożycia, nie wymagające specjalnych warunków przechowywania):
woda w małych i dużych butelkach, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, dania instant, makaron, ryż, kasza, mleko w proszku, cukier, dania w słoiczku dla dzieci, wafle, chrupki, nutridrinki w proszku.
Produkty higieny osobistej:
chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski.
Ponadto bielizna dla dzieci, dla osób dorosłych; ubrania – zwłaszcza przeciwdeszczowe i ciepłe, koce w tym termiczne oraz śpiwory; zestawy naczyń jednorazowych i wielorazowych, środki medyczne (np. kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona, maseczki jednorazowe); latarki, baterie.
Wielkimi krokami w naszej jednostce zbliża się Zebranie Walne Sprawozdawcze. Będzie to pierwszy rok, kiedy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza będzie w nim uczestniczyła.
W czwartkowy wieczór, nasi najmłodsi strażacy dowiedzieli się, czym jest Zebranie Walne, jaki jest jego przebieg i jakie komisje są powoływane podczas jego trwania. Wiemy również, że jest to najważniejsze zebranie w ciągu roku dla druhów, na którym podsumowują oni działaność roku poprzedniego.
Na końcu testowaliśmy monitoring naszej remizy i wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie !
W czwartek, 17 lutego, o godzinie 10:05, nasza jednostka została zadysponowana do usuwania skutków silnego wiatru. W dzialaniach prowadzonych na terenie Myślenic i Osieczan, brał udział jeden zastęp GBA Iveco Eurocargo 4×4 wspólnie z OSP Myślenice Śródmieście KSRG.
Wolne od działań logistycznych i bojowych sobotnie przedpołudnie, nasi druhowie poświęcili na prace gospodarcze. Uporządkowano i sprawdzono sprzęt będący na wyposażeniu jednostki.
Już w przyszłą sobotę, 19 lutego, strażacka jednostka z Górnego Przedmieścia organizowała będzie Walne Zebranie Sprawozdawcze. W programie nie zabraknie z pewnością rocznego podsumowania, licznych sprawozdań i ogólnej dyskusji.
Biorąc pod uwagę służbowy tryb zebrania, uniemożliwiący faktyczne przybycie wszystkich chętnych, tuż po jego zakończeniu będziemy chcieli przybliżyć naszym sympatykom roczne podsumowanie. Oprócz tradycyjnego sprawozdania z działalności, zaprezentujemy pozyskany w ubiegłym roku sprzęt, a także kilka innych informacji!
Mali ratownicy w miniony czwartek przypomnieli sobie wiedzę zdobytą na ostatnim spotkaniu oraz rozpoczęli swoją przygodę z badaniem urazowym. Skupiliśmy się na badaniu głowy oraz odcinka szyjnego, a także mieliśmy okazję zapoznać się z kołnierzami ortopedycznymi. Wiemy już jak dobrać odpowiedni rozmiar i dlaczego tak ważna jest stabilizacja odcinka szyjnego oraz głowy! Kolejne spotkania MDP poświęcimy na kontynuację nauki z zakresu badania urazowego i opatrywania ran!
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek